Oproti Petrovi Breinerovi je Anton Chromík argumentačným pánom.

Autor: Daniel Holúbek | 14.12.2014 o 12:20 | (upravené 14.12.2014 o 13:33) Karma článku: 13,45 | Prečítané:  3910x

Hneď na úvod podotýkam, že vystúpenia Antona Chromíka v televízii ma nejak zvlášť nenadchli. Zdá sa však, že v našom kultúrnom prostredí sa dá objaviť ozaj všeličo.

Peter Breiner zabojoval o svoje miesto na výslní stručným komentárom o Aliancii za rodinu. Sledovať štruktúru jeho argumentu (lebo toto celkom iste vojde do histórie ako Breinerov argument) nie je vôbec zložité, takže poďme na to:

  1. Najprv si vyberieme tvrdenie skupiny A (v tomto prípade Aliancia za rodinu). Napríklad: Rodina je zväzkom muža a ženy, ktorí sú odlišní, no navzájom sa dopĺňajú a vytvárajú harmonický vzťah.
  2. Potom si pohľadáme podobné tvrdenie u skupiny B, ktorá s cieľmi skupiny A nemá spoločné prakticky nič. V tomto prípade akýsi americkí nacisti. Napríklad:
    Zdravá a usporiadaná spoločnosť vyžaduje stabilnú rodinnú jednotku s jasne definovanými vzťahmi medzi pohlaviami, ako aj medzi rodičmi a deťmi.
  3. Z tohto nie je ťažké vytvoriť si nasledovný uzáver: Americkí nacisti majú vo svojom programe body o ochrane rodiny v zmysle jej tradičnej formy. Aliancia za rodinu sa podobá na amerických nacistov.

Aristoteles len ticho kráča do tmavého kúta, pretože proti sile tohto argumentu nenachádza slov. Aliancia za rodinu je v tejto chvíli odpísaná a beda, ak sa v programe amerických nacistov nachádza čosi o podpore športu, alebo nebodaj o ochrane životného prostredia! Peter Breiner bez ostychu ohlási koniec všetkých týchto inštitúcií...

Slovom, Peter Breiner objavil svojou úvahou dosiaľ netušený argumentačný suterén. Neodvážim sa však tvrdiť, že ho nikto nedokáže prekonať (bez ohľadu na ideový tábor, zaujatosť je niekedy sviňa).

Keď pred časom biskup Baláž okomentoval slová Ivety Radičovej ("Morálka je vecou dohody v spoločnosti") poznámkou, že tento morálny princíp platil aj v nacizme, nasledovali výzvy na odvolanie tvrdenia a náležité ospravedlnenie. Vo verejnom diskurze môžete s niekým nesúhlasiť, ale prirovnávať ho k fašistom je asi silné kafé.

Dočkáme sa teda ospravedlnenia aj zo strany komentátora, ktorý sa nebráni vymýšľať si kvetnané prirovania v štýle "nepríčetný lyrizovaný právnik ignorujúci fakty"

Som zvedavý. Naozaj zvedavý.

Ak sa vám článok páčil, podporte ho prosím na vybrali.sme.sk

Aktualizácia o 13:30: Pre úplnosť samozrejme pridávam link na pôvodný článok.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Poďte k nám, volali šťastní Židia vo falošnej reportáži počas holokaustu

Nacistický podvod o živote odvezených Židov presiahol hranice Slovenska.

Expert na dezinformácie: Pod pláštikom zakázanej pravdy ponúkajú klamstvá

Čelíme dezinformáciám od jednotlivcov aj štátov.


Už ste čítali?