Načo etika?

Autor: Daniel Holúbek | 4.12.2013 o 19:48 | (upravené 4.12.2013 o 22:07) Karma článku: 6,34 | Prečítané:  250x

Z času na čas sa aj medzi nami Slovákmi ukáže sympatický odpor voči niečomu nesprávnemu. Ak neveríte, spomeňte si napríklad na Gorilu. Máme teda ešte aj dnes nejaký cit pre to, čo je správne? Nanešťastie, nie vždy je to tak.

"Je to jasný signál o tom, že spoločnosť netoleruje takú veľkú nespravodlivosť", povedali by možno optimisti a Štefan Hríb. Keď sa prevalí nejaký veľký tunel kdesi na ministerstve, voláme po vyvodení dôsledkov pre zodpovedných. Alebo si ťukáme po čele, keď čítame o niektorých rozsudkoch našich súdov. Čo môže byť lepším dôkazom, že v našich srdciach ešte stále žije spravodlivosť a etika?

Uvediem len jeden príbeh a úvahu si spravíme každý sám. Kdesi vraj zavádzajú kanalizáciu, ale nejde to príliš rýchlo. Vlastne zatiaľ sa podarilo spraviť len zopár ulíc a (vraj zhodou okolností) je medzi nimi aj tá, na ktorej býva starostka. Poznámka na okraj: nie je cieľom tohto príbehu súdiť starostku, veď nakoniec - je nádej, že výstavba bude pokračovať ďalej. V našom príbehu však niekoľko nespokojných občanov vyjadruje svoje rozhorčenie a považuje takýto priebeh výstavby za neetický. Problém však nastáva až tu: len čo si trochu zanadávajú, pokračujú v používaní svojej žumpy, ktorú si po kolaudácii nechali prederaviť, aby jej obsah nemuseli vyprázdňovať až tak často.

A potom sa tu bavíme o etike a hodnotách alebo len o tom, že si niekto vybojoval väčšiu výhodu, než mám ja?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?